Голос Америки зупиняється після указу Трампа

Адміністративна відпустка, у яку були відправлені співробітники міжнародної телерадіокомпанії “Голос Америки” (VOA), фактично призвела до зупинки її діяльності. Це сталося після підписання президентом США Дональдом Трампом указу про скорочення діяльності семи федеральних агентств, включаючи Агентство США з глобальних медіа (USAGM), яке керує “Голосом Америки”.

Згідно з повідомленнями Reuters, ABC News та New York Times, велика кількість журналістів та інших співробітників мовника отримали електронного листа від відділу кадрів USAGM із повідомленням про негайне відправлення у відпустку із збереженням зарплати та пільг. У листі наголошувалося, що вони не мають права входити в будівлі чи використовувати внутрішні системи. Хоча точний масштаб скорочень невідомий, журналісти повідомляють про настільки значні звільнення, що вони роблять подальшу роботу “Голосу Америки” неможливою.

Цей крок відбувся після того, як Трамп підписав указ, що доручає USAGM та іншим агентствам скоротити всі операції, не передбачені законом, а також звести до мінімуму виконання їхніх статутних функцій. Відповідно до документа, мета цього рішення – боротьба з бюрократією та скорочення витрат. Окрім “Голосу Америки”, під скорочення потрапили такі установи, як Інститут музейного та бібліотечного обслуговування, Фонд фінансових установ розвитку громад, Агентство з розвитку бізнесу меншин та інші.

Одним із факторів, що призвели до скорочень, є давній конфлікт Трампа з “Голосом Америки”. Ще під час першого президентського терміну він критикував цей медіаресурс, звинувачуючи його у поширенні “китайської пропаганди”. Крім того, останнім часом відбувалися кадрові зміни – USAGM оголосило, що Карі Лейк, близька до Трампа журналістка, стала спеціальною радницею агентства та потенційним кандидатом на посаду директора “Голосу Америки”. Її призначення гальмується через те, що кандидат Трампа на посаду голови USAGM, консерватор Л. Брент Бозелл III, ще не отримав схвалення Сенату.

Закриття “Голосу Америки” стало частиною ширшої реформи федерального апарату США, яку здійснює Трамп за підтримки Ілона Маска та його Департаменту урядової ефективності (DOGE). Ці заходи вже призвели до потенційного скорочення понад 100 тисяч робочих місць у федеральній цивільній службі, а також до масштабного скорочення міжнародної допомоги та державних програм. Зокрема, держсекретар США Марко Рубіо оголосив про припинення 83% програм Агентства з міжнародного розвитку (USAID), що є ще одним кроком у зменшенні ролі уряду в міжнародній діяльності.

Хоча офіційно адміністративна відпустка не є покаранням, рішення про масове відсторонення співробітників викликає побоювання щодо свободи слова та впливу урядових рішень на незалежну журналістику. Чи буде “Голос Америки” відновлений у майбутньому, залишається відкритим питанням, однак нинішні події свідчать про серйозний злам у системі державного мовлення США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *